Laser

Laserová terapie (z anglického Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation) je moderní a efektní fyzioterapeutická metoda využívající buněčné fotoaktivace. Využívá vysokoenergetického koherentního, monochromatického a polarizovaného záření nízké výkonové hustoty. Dodávaná energie nezpůsobuje významnější termický ohřev tkáně. Metoda patří mezi neinvazní metody, které slouží ke zlepšení energetické bilance a k podpoře imunity organismu. Velmi dobré výsledky zařadily tuto terapii na významné místo mezi fyzioterapeutické léčebné metody. Metoda je dlouhodobě klinicky ověřená, bez návykovosti a vedlejších účinků.

Světlo laseru má díky svým parametrům léčebné efekty biostimulační, analgetické a protizánětlivé, baktericidní, viricidní, antiedematozní a vasodilatační. Jeho využití v léčbě pohybového aparátu je široké, týká se nejčastěji bolestivých stavů, jako jsou např. bolesti svalů, šlach a kloubních pouzder poúrazového i zánětlivého původu, revmatoidní artritida, artrózy degenerativního původu, tenisový loket, bolesti páteře a křížokyčelního kloubu atd. Důležité je i využití laseru v terapii jizev, kde výrazně urychluje hojení a zajišťuje i výborný kosmetický efekt.

Léčba laserem není hrazená zdravotními pojišťovnami. Procedura trvá od 1 do 7 minut,  v závislosti na druhu a rozsahu poškození, v počtu 5 -10 sezení. Oči jsou chráněny během záření speciálními brýlemi.