Co dělají Korejci, když napadne první sníh? Cestovatelská beseda odpověděla na spoustu otázek, příští týden se bude opakovat

Proč se v Soulu nechovají zvířata? Jaký je rozdíl mezi KIMCHI a MOCHI? Jakou hodnotu má korejská tisícovka? Co se v zemi dodržuje při stolování a s čím se servíruje HOTDOG? Jaké je v Soulu nejčastější příjmení a kolik je tam PARKŮ? Dá se tam platit mobilem? Co tamní obyvatelé dělají, když napadne první SNÍH? Kolik stojí v Koreji MÁSLO? Jak tam probíhají zkoušky na vysokou školu? A jak se liší tamní písmo či oděv od písma a oděvů v Japonsku a Číně?

 

Odpovědi na tyto a další otázky již znají ti, kteří se ve čtvrtek 15. února v Domě Ludmila ve Veselé zúčastnili přednášky Lucie Lustigové a její dcery Anny, které vloni v listopadu navštívily Jižní Koreu.

 

A odpovědi můžete znát i vy. Tatáž přednáška se totiž bude opakovat ve čtvrtek 22. února, tentokrát v mladoboleslavské restauraci U Měšťáků. Začátek je sice až v pátek v jednu hodinu po půlnoci jihokorejského času, ale do restaurace U Měšťáků dorazte raději ve čtvrtek v 17 hodin času středoevropského.