Jak v létě pečovat o pokožku?

Letní dny se blíží a tím bychom se měli pomalu připravit, že pro naši pokožku je léto snad nejnáročnějším obdobím. Abychom ji chránili, musíme jí dávat každodenní pozornost a péči. Slunce, voda, vedra, změny teplot… To vše má vliv na naši pleť a kůži. Jak o ni pečovat v letních měsících?

Nejdůležitější je pít dostatečné množství vody a zajistit její přísun. Je dobré pít pravidelně a nenechat tělo, aby mělo pocit žízně. Pokud ještě přidáte čerstvé ovoce a zeleninu, bude to ideální kombinace.

První sluneční paprsky mohou být velice zákeřné, proto se chraňte co nejvyšším ochranným faktorem a hlídejte si dobu strávenou na slunci. Také nezapomeňte chránit své oči brýlemi a pokožku hlavy šátkem nebo kloboukem.

Nesmíme zapomenout ani na ošetření pokožky po opalování. Nejlepší jsou hydratační krémy. Pozornost zaměřte i na vitamíny A, E a C, Koenzym Q10 nebo kolagen. Někdy se tomu i přes veškerou snahu nevyhneme a usneme na sluníčku, zůstaneme příliš dlouho ve vodě a spálení je na světě. První zásadou je postižená místa chladit. Úlevu může přinést také studený bílý jogurt nebo salátová okurka. Spáleniny pak můžete ošetřit přípravky s obsahem panthenolu nebo aloe vera nebo postižená místa zvlhčovat termální vodou ve spreji.

Malé shrnutí na závěr

Sluníčka se nebojte, ale opalování neberte na lehkou váhu. Pobyt na slunci si dávkujte pomalu. V horkých dnech chraňte své tělo, ale i oči. Tělu dopřejte dostatek čisté vody ve větší míře než obvykle a také čerstvé ovoce a zeleninu.

 Buďte pozorní – dávejte pozor na sebe, ale také na své nejbližší, a nepřeceňujte v horku své síly.